Program mentoringowy dla studentów

MedBiz Innovations Program to program mentoringowy, który został stworzony dla zdolnych i ambitnych studentów, niebojących się nowych wyzwań. Program mentorski jest kilku-etapowym konkursem, zrzeszającym studentów, chcących zmieniać rynek innowacji. Na pierwszym etapie uczestnicy dobierani są w niewielkie zespoły, a ich zadaniem jest wymyślenie i opracowanie innowacyjnego pomysłu na produkt, proces lub usługę, która jest połączeniem nowoczesnych technologii, medycyny i biznesu.

13 projektów o największym potencjale komercyjnym będzie rozwijać się pod okiem doświadczonych mentorów z sektora MedTech. Specjaliści pomogą uczestnikom w opracowaniu skutecznego modelu biznesowego, a także nauczą ich, jak skutecznie dotrzeć do środowiska inwestorów, co znacznie zwiększy szansę na pozyskanie niezbędnego finansowania. Uczestnicwto w programie zwiększa widoczność studentów na rynku pracy i skutecznie buduje zawodowe portfolio. Co więcej, udział w programie pozwala na dokładne poznanie procesu zakładania biznesu technologiczno-medycznego. To szansa nie tylko na szybszy rozwój kariery, ale także na zyskanie pewności siebie w kontaktach z pracodawcami.

Medtech - przebieg programu mentoringowego: rejestracja, pomysł, mentoring, rozwinięcie projektu i jego ocena

Dlaczego warto aplikować do MedBiz Innovations Program?

Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromną popularnością - zgromadziła ponad 60 zespołów, liczących łącznie 260 osób, które otrzymały wsparcie instytucji publicznych i naszych Partnerów. Rezultatem programu było stworzenie 13 innowacyjnych pomysłów, z czego czterech o dużym potencjale komercyjnym. Koncepcje znajdują się obecnie na etapie wdrożeniowym, co przyczyni się do podwyższenia poziomu usług medycznych i jakości życia nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Dlaczego warto jeszcze aplikować?

Nowi ludzie

Szansa na poznanie młodych, ambitnych ludzi, a także zbudowanie sieć kontaktów z przedstawicielami czołowych firm z sektora MedTech.

Certyfikat MedBiz Innovation Academy

Udział w niepowtarzalnych warsztatach, a także możliwość zdobycia unikatowej wiedzy i certyfikatu MedBiz Innovations Academy.

Realizacja pomysłów

Szansa na realizacje swoich pomysłów i rozwoju produktów, które mają szanse zmieniać rynek innowacji w Polsce, Europie i na świecie.

Nagroda 5000zł

Na najlepszy zespołu czeka nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł, która pozwoli prefinansować swój projekt marzeń!

Dotychczasowe projekty

Zobaczcie czego dotyczyły najlepsze projekty z poprzednich edycji.

Ochrona własności intelektualnej

Przykładamy ogromną wagę do ochrony pomysłów i wynalazków naszych uczestników. Wszyscy pracownicy MedBiz Innovations, którzy mają dostęp do projektów uczestników, a także mentorzy i jurorzy są zobowiązani do zachowania poufności powziętych informacji zgodnie z umowami NDA na okres co najmniej 3 lat. Co więcej, żadne informacje nie są upubliczniane bez zgody uczestników - zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby pomysł był chroniony. W trakcie programu edukujemy także, jak skutecznie chronić swoje projekty. Uczymy uczestników, jak mówić o swoich wynalazkach tak, aby pozyskać partnerów i inwestorów, nie tracąc jednocześnie praw do stworzonych innowacji. Nasza organizacja wspiera aktywnie zwycięskie projekty w procedurach patentowania w kraju, Unii Europejskiej (EPO) i na świecie (WIPO).

Nie musisz się niczego obawiać - wyciągnij swój pomysł z szafy i dołącz do MedBiz Innovations już dziś!

program mentorski dla studentów

Nasi mentorzy

Jak co roku zespół naszych mentorów składa się z czołowych postaci z sektora MedTech w Polsce. Wśród nich znaleźli się dotychczas: prezesi małych i średnich firm - m.in. Grzegorz Piestrak (M2M Team), Jerzy Szewczyk (ProPlus), Andrzej Burgs (Sygnis Bio Technologies); członkowie zarządu globalnych przedsiębiorstw: Michał Pękała (DocPlanner) i Paweł Kaoka (Telemedi.co); oraz przedstawiciele VC i instytucji państwowych: Jacek Murawski (Invento Capital) i Arkadiusz Szterk (NIL). Poznajcie tegorocznych mentorów bliżej!

Wspierają nas także...

Dzięki współpracy zarówno z międzynarodowymi firmami, korporacjami, startupami, instytucjami państwowymi, funduszami Venture Capital i organizacjami studenckimi, udało nam się uzyskać szeroką perspektywę na rynku MedTech, biotechnologicznym i farmaceutycznym. Zapewniamy dzięki temu zdywersyfikowane możliwości rozwoju dla wszystkich uczestników i dajemy szansę na rozwój innowacyjnych projektów.

Partner Merytoryczny: Sygnis
Partner Merytoryczny: MEDmeetsTECH
Partner Merytoryczny: Jutro Medical
Partner Merytoryczny: UpMedic
Patron Medialny: WspieramRozwój.pl
Partner Merytoryczny: NEUROHM
Patron Medialny: Eurostudent
Partner Medialny: Magiel
Organizacja partnerska: Warsaw Medical Congress
Partner Medialny: Boost Biotech
Organizacja Partnerska: Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH

Harmonogram

Poniżej przedstawiamy harmonogram projektu MedBiz Innovations Program na rok 2020/2021.

MedBiz Innovations łączy wszystkich!

Program mentoringowy dla studentów jest przedsięwzięciem, którego nadrzędnym celem jest budowanie współpracy pomiędzy studentami bez względu na płeć, orientację seksualną, religię, poglądy polityczne czy stan niepełnosprawności. Podstawą tworzenia zespołów jest pomysł i determinacja do jego realizacji. Przykładamy ogromną wagę również do integracji międzykulturowej, budowanej na wzajemnej tolerancji i szacunku. Co więcej, idea MedBiz Innovations jest zgodna z polityką kreowania innowacyjności UE i pozytywnie wpływa na rozwój biznesu czy komercjalizację.

MedBiz program mentorski za granicą!

Znajdziesz nas tutaj!

Kraje, w których odbędzie się MedBiz Innovations Program

Zarejestruj się

Dołącz do MedBiz Innovations Program 2021 już dziś!

Kliknij tutaj